Karsan dünyanın en büyük posta ağlarından biri olan Amerikan Posta Servisi’nin (United States Postal Service-USPS) araçlarının yapımında finale kaldı.

Daha önce New York taksiyle gündeme gelen ve Amerika‘da oldukça ses getiren şirket o ihaleyi haksızlıklar nedeniyle kazanamamıştı. Amerikan Posta Servisi’nin açtığı ihalede son altıya kalan Karsan, bir prototip üretecek.

15 firma arasından finale kalan Karsan, böylece 1987 den bu yana kullanılan araçların yenilenmesine de aday oldu. 680 kilogram ağırlık kapasitesine sahip olması gereken araçlarda 193 santimetre yükseklik isteniyor.

1474642634126

Posta İdaresi aracın aşağı yukarı nasıl görünmesi gerektiği konusunda birkaç çizim paylaştı. Ayrıca mevcut araçlara göre daha düşük karbon emisyonu olması istenen araçta prototiplerin hibrit ve alternatif yakıtlı olması konusunda bir istek var.

Araçlarda aranan bir diğer özellik de drone konseptine uygun bir şekilde dizayn edilmesi. Altı şirketin toplamda 50 araç prototipi hazırlaması için 37.4 milyon dolarlık bir maliyet karşılanacak.

Eylül 2017’ye kadar hazırlanması istenen araçlar için kazanan şirket 2018’in sonuna doğru ilk teslimatları yapacak. Karsan ile yarışacak olan firmalar ise AM General, Oshkosh, Utilimaster, VT Hackneyve ve Mahindra.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap