Türkiye ve Rusya arasındaki bağları güçlendirmek için yeni bir adım daha atılıyor. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve Rus mevkidaşı arasında varılan mutabakat sonrasında, kültürel bağların güçlenmesi için ortak yapım dizilerin hayata geçirilmesi planlanıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Bakü‘de düzenlenen 4. Dünya Kültürlerarası Diyalog Forumu kapsamında bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile Rus mevkidaşı Vladimir Medinski, Türkiye ve Rusya arasındaki kültürel ilişkilerin daha da geliştirilmesi konularını ele aldı.

Türkiye- Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi toplantısında imzalanan anlaşmayla 2019 karşılıklı olarak Kültür ve Turizm Yılı olarak ilan edilmiş ve bu karar sonrasında yaptığı açıklamayla Bakan Avcı, ortak dizi ve sinema filmi projelerinin çalışmalarına başlandığını belirtmişti.

Kültürel ilişkilerin halkların karşılıklı birbirlerini daha yakından tanımasına katkı sağlayacağını dile getiren Avcı, bakanlık olarak Rusya ile ortak geliştirilecek dizi ve sinema filmi projelerine destek vereceklerini bildirdi.

Rusya Kültür Bakanı Medinski de sinema filmi ve dizi konusuna çok ilgili olduklarını belirterek, Türk dizilerinin Rusya’da sevildiğini belirtti.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap