Mezzosoprano Ezgi Karakaya, dünyanın en prestijli yarışmalarından olan “BBC Cardiff Dünyanın En İyi Şarkıcısı Yarışması”nda finale kalan 20 kişilik listede yerini aldı.

Türk mezzosoprano Ezgi Karakaya, BBC Cardiff Dünyanın En İyi Şarkıcısı Yarışması‘na (BBC Cardiff Singer of the World), İtalya’dan Norveç’e, Rusya’dan Kanada’ya uzanan geniş bir coğrafyadan katılan 450 kişinin arsından finale kalmayı başaran 20 sanatçı arasında yer alarak büyük bir başarı elde etti.

Ezgi Karakaya, Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçıları arasında yer almasının yanı sıra yarışmaya katılabilmek için geçen yılın yaz döneminden itibaren çalıştığını da ifade etti.

20 kişilik listede yer alan yarışmacılar 11-19 Haziran tarihleri arasında İngiltere Cardiff’te düzenlenecek finallerde birincilik için ter dökecek. Yarışma BBC’nin önde gelen kanalları tarafından canlı yayınlanacak.

İlk olarak 1983 yılında düzenlenen “BBC Cardiff Dünyanın En İyi Şarkıcısı Yarışması”, opera dünyasına Dmitri Hvorostovsky, Anja Harteros gibi ünlü sanatçıları armağan etmişti.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap