Türkiye’nin ilk spor odaklı startup konferansı olan Sportup, Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Yatırımcı, sporcu, kulüp ve federasyon temsilcileri, spor ajansları, marka temsilcileri ve akademisyenlerden oluşan, katılımcılar toplantıyı ilgiyle takip etti. 

İlk oturumda “Sporda Yenilik ve Fırsatlar” başlığı altında panelistler kendi deneyimlerini katılımcılara aktardı. Saran Medya’nın ve Twitter’in özellikle yayıncılık ve yayın hakları alanındaki yeniliklerden, yatırımlardan bahsettiği oturumda Sinan Güler de hem sporcu, hem de yatırımcı kimliğiyle bu ekosistemin bir parçası olarak yaşadıklarını, yatırımlarını, bu yatırımların hayatına ve ekosisteme olan katkılarını aktardı.

Ardından konferans, spor içeriğinde ve yayıncılığında yaşanılan dijital dönüşümü ve bunun beraberinde getirdiği değişimi katılımcılar ile paylaştılar.

Technogym sponsorluğunda gerçekleştirilen “Deneyimi Biçimlendirmek” oturumunda, Türkiye’de ve dünyada bireyler ve spor arasındaki bağlantının teknolojinin de katkısıyla nasıl güçlendirilebileceği ve bunun her seviyede spor deneyimini nasıl zenginleştireceği konuşuldu.

Günün dördüncü oturumunda konu “Tüketiciye Doğrudan Ulaşmak”tı. İlk sunumda bir branş olarak freestyle futbolun ortaya çıkışı, global yapılanması ve dijital iletişim kanalları sayesinde dünyada milyonlara nasıl doğrudan erişim sağladığı konuşuldu. Tobias Becs ise bir sporcu olmanın kendisine bir spor girişimcisi olarak sağladığı fırsatları ve “4freestyle” markasının, sosyal medya ve pazarlama yöntemlerini kullanarak başarılı olmasının arkasında yatan adımları katılımcılara aktardılar. 

Konferansın son oturumunda ise günümüzün en hızlı gelişen branşlarından biri olan "e-spor"u konuşmak üzere, katılımcılar bir araya geldi. Oturumda e-spor pazarı, bu alandaki gelişmeler ve büyümede devamlılığın sağlanması için gerekli olan yatırımlar ile yapısal dönüşüm ihtiyaçları tartışıldı.

Konferans sonunda Stage-co organizasyonunda Türkiye’den spor startuplarının projelerini uzman bir jüriye sunduğu proje yarışması düzenlendi. Yarışmaya başvuranlar arasından seçilen erken dönem 10 startup arasından sıyrılarak jüri tarafından birinciliğe layık görülen “Enigma” olurken, ikinciliği “Fithletic” üçüncülüğü ise “Scoutim” projeleri aldı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap