Paylaşım ekonomisinin giderek yaygınlaştığı günümüzde yeni iş yapma modelleri de art arda geliyor. TRVL.com ise işi biraz daha farklı ele alıyor ve herkesin bir seyahat acentası gibi para kazanmasını amaçlıyor.

Özetlemek gerekirse TRVL.com’a üye olup tatil.trvl.com gibi kendinize özel bir alt alan adı alıyorsunuz. Bu sayfayı tercihlerinize göre kişiselleştirip çevrenizle paylaşıyor ve yapılacak rezervasyonlardan yüzde 10’a varan komisyon kazanıyorsunuz. TRVL, kullanıcılara ekstra bir tutar yansıtmıyor ve kişiden kişiye tatil önerilerinin gücüne güvenerek sektörü değiştirmek istiyor.

Jochem Wijnands ve Michael Elings tararfından kurulan TRVL, Amsterdam merkezli bir girişim ve şu anda 12 kişilik bir ekiple sıra dışı bir başarı daha yakalamak istiyor. Üstelik TRVL’in başarılı olacağına gönülden inananlar sadece girişimin kurucuları değil. Aldığı 2,5 milyon Euro tutarındaki yeni yatırım da yatırımcıların da kişiden kişiye seyahat fikrine inandığını gösteriyor. TRVL, bu yatırım ile hızlı bir büyüme yakalamayı hedefliyor.

TRVL’in CEO’su Jochem Wijnands, kendisi ve çevresindeki kişiler için seyahat araması/rezervasyonu yapan her kullanıcının aslında seyahat acentası rolü üstlendiğini söylüyor ve bu eylem için ödüllendirilmeleri gerektiğini ekliyor. Wijnands’ın bu yolda kararlı olduğu kesin ancak regülasyonlar vb. engellerin TRVL’in karşısına çıkması mümkün. Dahası gerçek seyahat acentalarının da bireysel kullanıcılar gibi kendi sayfalarını oluşturarak bu rüzgara katılacağından emin olabiliriz.

Özetle TRVL’in etkili ve farklı bir çıkış yaptığı malum ancak iş modelini ispatlaması için biraz zamana ihtiyacı var. En azından şu anda sadece İngilizce olan içeriklerin farklı dillere çevrilmesi, TRVL’in başarısı için anlamlı bir katkı sağlayabilir. Eğer seyahat rehberliğinize güveniyorsanız şimdiden trvl.com’a üye olup kendi sayfanızı oluşturabilirsiniz.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap