Amerikan başkanlık seçimlerini kazandıktan sonra göreve başlamak için hazırlıklarını tam gaz sürdüren Donald Trump’ın, makam aracındaki yenilikler de gün yüzüne çıkmaya başladı.

Başkanlık aracı Amerika’da ‘The Beast’ olarak biliniyor ve etkileyici özellikleriyle bir tank kadar sağlam olduğunu gösteriyor. Önceki ‘Beast’lere göre yeni eklenen özellikleriyle daha da güçlenen araçta başkan için her şey düşünülmüş.

Cadillac marka araçta, saldırılara karşı biber gazı başlıkları, bir pompalı tüfek ve acil durumlarda kullanılması için başkanın kan grubunda kan desteği bulunuyor.

Limuzinin kapıları ve camları da kurşun geçirmez olarak tasarlanmış ve herhangi bir kimyasal ya da biyolojik saldırıya dayanabilmesi için üretilmiş. Ayrıca aracın kapılarında askeri düzeyde üretilen yüksek zırhlar bulunuyor ve bu yüzden kapıların içeriden açılması neredeyse imkansız gibi gözüküyor. General Motors, yeni başkanlık aracının üretimi için 15 milyon dolar ayırdığını da daha önce belirtmişti.

Obama, 2009 yılından bu yana aracın eski modelini kullanıyordu

Aracın bütün detayları toplu olarak paylaşılmasa da yeni ‘Beast’te ek olarak yer altına döşenebilecek bombalardan koruma için limuzinin altında zırh bulunuyor.

Gizli Servis başkanlık aracı için değişiklik yapılması gerektiğini ilk olarak 2014 yılında duyurmuştu. Yeni ‘Beast’in kullanıma geçirilecek olmasıyla 2009 yılından bu yana Barack Obama’nın kullandığı eski modelin ise 12 serilik başkanlık araçlarının arasına katılması bekleniyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap