Bazı yetkililere göre başkan seçilen Donald Trump’ı ve ailesini korumak, New York şehrine günde bir milyon dolardan fazlasına mal oluyor.

Yeni First Lady, en küçük oğlu 10 yaşındaki Barron Trump‘ın okulunu bitirene kadar şu anda ikamet ettikleri New York‘taki Trump Towers‘ta kalmak istediğini açıkladı. Ancak Melania Trump‘ın burada kalmaya devam etmesinin günde 1 milyon dolarlık güvenlik harcamasına neden olduğunun belirlenmesiyle New York halkı harekete geçti.

Kendi ödedikleri vergiler üzerinden First Lady‘nin lüks hayatına devam etmesine öfkelenen kent sakinleri, Trump‘ın şehri terk etmesi için dilekçe imzaladı. 100 binden fazla kişinin imzaladığı dilekçe üzerine Melania Trump‘ın tüm eşyalarını toplayarak kentten ayrıldığı iddia edildi.

Sıkıntı yalnızca maliyet değil

Melania Trump’ın yaşayacağı ev, New York’un en işlek caddelerinden birinde yer alıyor. Bu nedenle bu bölgenin güvenliği için belirli zamanlarda bazı önemli noktaların da trafiğe kapatılması gerekecek. Bu nedenle halk, New York trafiğinin daha da yoğun olmaması için en doğru kararın bu olacağı kanısında.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap