Tüm dünyada merakla beklenen Apple’ın yeni teknolojilerini tanıttığı lansmanı Pazartesi günü gerçekleşti. Apple’ın şimdiye kadar çıkarttığı en pahalı bilgisayar olan iMac Pro için ise ülkemizde sürpriz bir pay sahibi daha var. TRT, daha önce duyurduğu her bilgisayardan alınacak yüzde 2’lik TRT payı ile birllikte iMac Pro’lardan bilgisayar başına tam 400 TL kazanacak.

Hafta başında düzenlenen Apple’ın dünyaca ünlü WWDC 2017 etkinliği kapsamında birçok yenilik duyurulmuş ve Apple, iMac Pro adına bugüne kadarki en güçlü bilgisayarını çıkaracağını açıklamıştı. En güçlü olmasının yanı sıra yaklaşık 5 bin dolarlık fiyatıyla en pahalı bilgisayar da olacak iMac Pro, ülkemizde 17 bin 300 TL civarında bir fiyata sahip olacak.

Ekstrem fiyatıyla dikkat çeken iMac Pro’lar için genelde pek bilinmeyen bir pay sahibi daha var. Yapılan yeni düzenleme ile her bilgisayardan yüzde 2 oranında TRT vergisi alınıyor. Bu oranın iMac Pro satışları dahilinde vergiler dahil yaklaşık 20 bin TL’lik bilgisayar için 400 TL’ye denk gelmesi bekleniyor. Bu şekilde satılan her iMac Pro için TRT, 400 TL kazanmış olacak.

Şimdiye kadarki en güçlü iMac

5K görüntü kalitesine sahip ilk bilgisayar olan iMac Pro’da 4 terabyte’lık (4.000 GB) hafıza bulunuyor. İki soğutucuya sahip cihaz VR ve gerçek zamanlı 3D çizim teknolojisine uyumlu.

Bir Mac‘te şimdiye kadarki en gelişmiş grafikleri sunacak yeni Radeon Pro Vega GPU ile gelecek iMac Pro, 4 TB’a kadar SSD ve 128 GB’a kadar ECC bellek desteğine sahip.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap