Tinder’da kullanacağınız bir yöntem, eşleştiğiniz kişiyle diyalog kurmanıza yardımcı olabilir.

Tinder, basit bir çalışma mekanizmasıyla, karşınıza rastgele çıkan kişilerden karşılıklı beğendiğiniz kişilerle eşleşip sohbet edebilmenize imkan sağlayan özel bir uygulama. ABD’de OKcupid‘ten sonra en çok tercih edilen eşleşme uygulaması olarak biliniyor.

Ancak Tinder‘da işler sadece eşleşme sağlanınca sona ermiyor. Asıl olay eşleşmeden sonra mesajlaşma ile başlıyor.

Tinder için çalışan Sosyolog Dr. Jess Carbino’nun bu konuda yaptığı bir araştırma gösteriyor ki eşleşme sırasında ilk etapta yalnızca bir GIF göndermek, karşı taraftan cevap gelme olasılığını %30 oranında arttırabiliyor. Carbino konuyla alakalı , ‘Eğer kişiliğinizi mizahi yolla göstermek istiyorsanız yalnızca bir GIF göndermek yeterli olabiliyor. GIF’ler, küçük bir konuşma başlatabilmek için en iyi yoldur’ diyor.

Fakat bunun için karşınıza gelen her GIF’i de göndermemeniz gerekiyor. GIF arama çubuğuna yazdığınız bir kelimeden sonra karşınıza çıkan GIF’lerden en uygun olanını göndermelisiniz. Örneğin arama çubuğuna ‘merhaba’ yazdıktan sonra kalpler içinde ‘merhaba’ yazan bir GIF’i gönderirseniz, muhtemelen bu eyleminiz ‘eşleşmeyi kaldır’ ile sonuçlanacaktır.

Fastcompany’den alınmıştır.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap