Apple‘ın CEO’su Tim Cook… Piyasa değeri 600 milyar doları bulan, dünyanın en değerli şirketinin başındaki isim. Şaşırtıcı olan ise Cook‘un “hiç bu kadar büyük bir hayalim olmamıştı”açıklaması…

Cook, “Apple’ın CEO’su olmayı hiç hayal etmemiştim… Bunun mümkün olacağını hiç düşünmemiştim” dedi.

Apple’a nasıl CEO olunur?

Utah eyaletinde katıldığı bir panelde soru-cevap oturumu yapan Tim Cook, 6’ncı sınıf öğrencisi bir kızın, “Apple’a nasıl CEO olunur” diye sorması üzerine şaşırtıcı açıklamayı yaptı.

1998 yılında Steve Jobs‘un kendisini Apple‘a çağırmasını ‘hayatımın teklifi’ diye tanımlayan Cook, “Sadece 5 dakika konuştuktan sonra şirkete dahil olmuştum” diyor.

Şirketin kurucusu Steve Jobs‘un 2011’de kanser nedeniyle yaşamını yitirmesinden kısa bir süre önce Apple‘ın başına geçen Cook, “Hayatımda aldığım en iyi karardı” diyor.

Cook, ABD eski başkanlarından Abraham Lincoln‘ün, “Hazırlıklı olacağım ve bir gün şansım beni bulacak” sözünün kendisine yol gösterdiğini anlattı.

İnançlı olun

Cook‘un, kendisini örnek alanlara şaşırtıcı bir tavsiyesi var: İnançlı olun.

“Bugün yaptığınız her ne ise eğer ona inancınız varsa -yarının ne getireceğinden emin olmasanız dahi- harika şeyler olacaktır”

Cook 6’ncı sınıf öğrencisine ve diğer genç dinleyicilere sıkı çalışmalarını ve enerjilerini dikkatli harcamaları tavsiyesinde de bulundu.

Kaynak: CNBC


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap