Aşık Shakespeare filmindeki performansıyla 1998 yılından bu yana parlayan ve Hollywood’un en önemli yıldızları arasına adını yazdıran ünlü ABD’li oyuncu Gwyneth Paltrow, o pozisyonda kimsenin kolay kolay veremeyeceği bir karar verdi ve sahne ışıklarını kimilerine göre sıkıcı gelebilecek bir iş dünyası kariyerine tercih etti.

Gittiği her yerde gazeteciler ve basınla karşı karşıya kalmaya alışık olan oyuncu bu kez toplantılarında risk sermayeleri ve şirketlerin soru silsilesiyle karşı karşıya kalıyor.

LinkedIn sitesinde yazdığı son notta ünlü oyuncu yeni kariyerine yönelik açıklamalar yaptı;

Tam olarak insanların röportaj almak için peşimden koştuğu bir kariyerden tuvalette ya da uçak sırasında insanların girişimleri için fikir danıştıkları bir kariyere geçiş yaptım.

Kendi şirketleri için çalışıyor

Coldplay’in solisti Chris Martin ile yakın zamanda boşanan ve iki çocuk annesi olan güzel oyuncu, şimdilerde tüm enerjisini kendi kişisel bakım şirketi Goop’a adamış durumda.

Paltrow, girişimcilik alanına adım attığı ilk günden bu yana çok sayıda ders aldığının altını çiziyor.

Oscar ödüllü oyuncu, “Bu günlerde sabah kalkar kalmaz enerjimi ekibimle birlikte şirketimi nasıl en iyi yaşam şirketlerinden birine dönüştürebilirim diye düşünmeye başlıyorum. Aynı zamanda bu işten kar elde etmenin yollarını da arıyorum” diye yazdı.

Kendi işini kurmak isteyenlere oyuncunun tavsiyeleri şöyle;

1. İşine kendini yansıtmak önemli

Paltrow’a göre bir kişinin kendi işinde başarılı olması için kişiliğini o işe yansıtması büyük önem taşıyor. Ünlü oyuncu, “Karar verme sürecimde ben punk gençliğini düşünüyorum. O gençlerin daha sakin hale getirilmesi ve konuşmadan önce iki kere düşünmesi gerektiği kanısındayım. Ben de buna göre düşünüp karar alıyorum” dedi.

2. Hitap ettiğiniz kitleyi iyi tanıyın

Oscarlı oyuncuya göre yapılan işte, o çevredeki kültür ve hitap edilen insanların alışkanlıkları her şey demek.

3. Kendinize inanmak zorundasınız

Paltrow, bu süreçte her türlü zorluğa göğüs germenin ve kendinize inanmanın en büyük kriterler olduğuna işaret ediyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap