Londralı müzik grubu Captain Ska‘nın Cuma günü yayınladığı yeni şarkısı “Liar, Liar” (Yalancı, Yalancı), Liam Payne ve Ariana Grande gibi şarkıcıları geride bırakarak, İngiltere‘de iTunes üzerinden en çok indirilen parçalar listesinde bir numaraya yükseldi.

İngiltere Başbakanı Theresa May‘ın açıklamalarından kesitlerin kullanıldığı şarkının içeriğinde May ve Muhafazakar Parti‘ye ağır eleştiriler yer alıyor.  Parçanın nakarat kısmında ise: “Yalancının teki / Yalancının teki / Hayır, hayır, hayır / Ona güven olmaz” sözleri tekrarlanıyor.

Captain Ska’nın “Liar, Liar” şarkısında özellikle ulusal sağlık sisteminde yapılan maddi kesintilere yönelik eleştiriler yer alıyor.

Şarkının resmi video klibinde de nakarat kısmında Theresa May‘ın görüntülerine yer veriliyor. İngiltere radyoları ise seçim döneminde uygulanan tarafsızlık kuralları gereğince bu şarkının birinciliğe yükselmesine rağmen listelere giremeyeceğini söylüyor.

Şu ana kadar ünlü İngiliz radyo kuruluşları Heart ve Capital FM, bu şarkıyı liste programlarında çalmayacaklarını açıkladı.

Ayrıca grup, şarkıdan elde edeceği geliri, gıda yardımı yapan bir kuruluşa bağışlayacağını söyledi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap