Mr. Goodlife editörü, Tesla’nın yeni modeli P90D’yi deneyimledi ve bunu okuyucularıyla paylaştı. Yaklaşık bir saat boyunca, Tersla çalışanıyla aracın içini ve tüm denetim sitemlerini inceledeğini ifade eden Mr. Goodlife, “oto-pilot kolaylık özelliklerini öğrenmek çocuk oyuncağı, ve öğrendikten sonra bu akıllı arabayı sürmek oldukça basit” diyor.

İşte merak edenler için P90D’nin özellikleri

tesla-otomobil

P90D: Performans için P harfi, arabanın altını kaplayarak alçak ağırlık merkezi sunan bu mükemmel akü takımının 90 kilovatlık gücü için ise 90. D ise Dual (Çift) için. 3 saniyeden az bir sürede şaseyi saatte 60 mile yükselten çifte motorlar arabanının arka ve ön tarafında bulunuyor. Elektrikli ivmesi ilk kez deneyenlerin aklını başından alıyor ve sonrasında da almaya devam ediyor. Audi R8 kadar hızlı kalkan ve bununla benzer fiyatlı arabalar kadar iyi başa çıkan bu arabayı “fullemek” için paraya hiç gerek yok, çünkü yakıt deposu da yok!

Kısa sürede şarj oluyor

tesla

Arabayla hazırlıksız bir sürüşe çıkıp, tüm bu “Tesla Zihniyeti”ni test etmeye karar verdik. 200 millik akümüz olduğu, ve eğer ölçülü bir şekilde sürersek akünün yeteceği söylenildi. O kadar da ölçülü sürmemiş olsak da, kat ettiğimiz yol karşısında oldukça etkilendik. Aynı miktarda etkilendiğimiz bir diğer şey de, şehir içinde elverişli noktalara konumlandırılmış süper şarj sistemleri. Bu sistem kullanıldığında şarj etme süresi kısa bir sürede tamamlanabiliyor. “Buluşmaya geç kalmak” gibi bir durum karşısında 10 dakika içinde 20 mile yetecek enerji depolayabilirsiniz.

Uygulamasını indirerek arabayı uzaktan kontrol edebilirsiniz

Tesla-ic-dizayn

Tesla, bu arabaların güzel görünmesi için de çalışıyor. Güçlü ve yapılı şekline, biçimli tekerlek ve gövdesine bakarak yoldaki diğer arabalardan kolay bir şekilde ayırt ediliyor. Arabanın özellikle minimal iç düzenine ve “hadi şuraya da büyük bir dokunmatik ekran ekleyelim” mantığına bayıldık. Dokunmatik ekranla açılır tavanı, klimayı, ses sistemini, navigasyonu ve sürüş modlarını kontrol edebilirsiniz. Eğer bu işi bir ileri seviyeye taşımak isterseniz, resmi uygulamasını indirip, akünün pil durumunu kontrol edebilir, hatta arabayı uzaktan ısıtıp soğutabilirsiniz.

Sonuç olarak, herkese bu arabayı en azından bir kere deneme sürüşüne çıkarmayı öneririz. Eğer “yüksek” kabiliyetli elektronik bir arabayı sürme deneyimini yaşamak sizin için yeterliyse, arabanın geri kalan inanılmaz özellikleriyse birer bonus değerinde. Gelecek tamamen elektronik gözüküyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap