James Cameron‘un yönetmen koltuğunda oturduğu 1984 yılı yapımı bilim-kurgu filmi Terminatör’ün başrollerinde Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton ve Michael Biehn yer almıştı.

Dönemine göre oldukça başarılı bir proje olarak gösterilen film, 2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından “kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli” filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi‘nde muhafaza edilmesine karar verildi.

Yaklaşık iki yıl önce serinin son filmi olarak gösterilen Terminator Genisys vizyona girdi ve beklenenleri karşılamadı. Sinema eleştirmenleri tarafından oldukça radikal eleştirilere maruz kalan yapımın ardından Deadline.com’un paylaştığı bilgilere göre serinin iki filminin yönetmeni ve senaristlerinden James Cameron, Terminatör serini yeniden beyaz perdeye taşımaya hazırlanıyor.

Yeni bir seri için filmin haklarını satın alan ünlü yönetmen James Cameron çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl vizyonda büyük başarıya imza atan Deadpool’un yönetmeni Tim Miller‘la görüşmeler yaptığı söylenen Cameron‘un Miller‘le anlaşmaya yakın olduğu belirtiliyor.

Projenin başında James Cameron’un olacağı yeni Terminatör filminin 2019 yılında vizyona girmesi bekleniyor. Filmin başrolünde tekrar Arnold Schwarzenegger mi boy gösterilecek bilinmiyor; ancak yeni bir isimle Terminatör efsanesinin dirilmesi de olası ihtimaller arasında.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap