Apple’dan Samsung’a 100’ün üzerinde markanın tüketiciye ulaşmasını sağlayan Index Grup, grup iştiraklerinden Artım AŞ ile yurt dışına açılıyor.

Grubun çatısı altında yer alan Artım Bilişim AŞ ile Orta Asya bölgesindeki 7 farklı ülkeye kurumsal teknoloji ürünleri dağıtımını sağlayacak.

Öncelikli olarak Hazar Denizi ile Türkiye arasındaki ülkelere odaklandıklarını ifade eden Index Grubu CEO’su Erol Bilecik “Azerbaycan’da ofis arıyoruz. Bakü’yü üs olarak seçtik. Görüşmeler yapıldı. Bu ülkelerde kamu, banka ve telekom şirketleri önceliğimiz” diye konuştu.

Bu yıl 4.5 milyar TL ciro hedefimiz bulunuyor. 2019 yılındaki hedefimiz ise 10 milyar lira gelir. Bunun için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Erol Bilecik Index Grup CEO

OrtaAsya’da bu 7 ülkeden sonra radarlarında İran olduğunu ürünlerin yüzde 65’i ABD menşeli. Bunların hepsine ambargo var. Doğru zamanda İran pazarında yer alacağız. Diğer bir hedefimizse Afrika” şeklinde konuştu. Ayrıca Bilecik, grup bünyesinde yer alan Indeks Bilgisayar’ın 27 yıllık tarihinde yüzde 78 ile en fazla karını ettiğini söyledi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap