Yapılan yeni bir araştırmaya göre, tekila içerisinde bulunan bir maddenin kilo vermeyi kolaylaştırıcı ve kan şekerini ayarlayıcı etkilerinin olduğu ortaya çıktı.

Tekila içerisinde bulunan agave adlı bitkinin kilo verme konusunda bir hayli yardımcı olabilecek faydalarının olduğu yapılan yeni bir araştırma sonucunda açıklandı.

Meksika orijinli içkinin agave bitkisinden yapılan özünde agavin adı verilen ve tamamen doğal olan bir şeker türünün bulunduğu ve kandaki şeker miktarını düzenlemekte yardımcı olduğu belirtiliyor. Araştırmanın ortaya çıkardığı yeni tatlandırıcı ile birlikte tip 2 diyabet rahatsızlığı olan insanlara çare olabileceği düşünülüyor.

American Chemical Society in Dallas, agavinlerin sindirilebilir olmadığından lif içeren diyet besin olarak değerlendirildiği ve bu sebeple kan şekerini yükseltmediğini ifade ediyor. Bununla birlikte, agavin adlı şeker insanları tok hissettiriyor ve böylece insanların daha az yemelerini sağlıyor.

İlk defa agavinler üzerinde yapılan bu çalışmayla birlikte, tatlandırıcılar ve şekerle ilgili yeni bulgulara da rastlanabileceği düşünülüyor.

Öte yandan, araştırma hiçbir şekilde alkol kullanımının kilo vermeye yardımcı olduğunu destekleyen bir öneride bulunmuyor. Başka bir deyişle çalışma, tekila içerek kilo verilemeyeceğini savunuyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap