Gelişen teknoloji ve akıllı telefonların kullanmasıyla internet üzerinden yapılan alışverişlerde doğru orantıda artıyor. Hepimizin bir uygulama ya da bir tık uzağımızda olan ürünler, alışveriş çılgınları için vazgeçilmez bir rahatlık sağlıyor.

Bugüne kadar çoğumuz internet üzerinden giyim, ev eşyası, teknolojik aletler gibi bir çok ürün almışızdır. Peki size artık mücevherat ya da pırlanta alışverişlerinizi de internet üzerinden yapabileceğiniz bir seçeneğiniz var desek?

Tobias Kormind ve Vadim Weinig tarafından kurulan ‘77 Diamonds’ 2006 yılında İngiltere’de kuruldu. Geçmişlerinde bankacılık ve kuyumculuk sektörlerinde boy gösteren bu iki girişimcinin de hayali, internet üzerinden yapılan klasik alışveriş konseptine ek olarak lüks bir bölüm eklemek olmuş. Tabias Kormind banka sektöründen ayrıldıktan sonra ünlü markaların online marketing bölümünde çalışmış ve daha sonra kendi online pazarlama şirketini kurmuş. O sırada, Vadim Weining ise çocukluğundan beri kuyumcu olan babasıyla Güney Afrika’yı karış karış gezerek işlenmemiş saf elmas arayışındadır. İlerleyen zamanlarda kuyumculuk sektöründe büyük bir isme sahip olacağını bilmeyen Vadim, Londra’da risk yönetimi dalına yoğunlaşmış.

Evlilik ve nişan için düşünülebilecek seçenekler arasında yer alan 77 Diamonds, takılarınızı tasarlamanızı sağlıyor

’77 Diamonds’ kuyumculuk sektörüne farklı bir bakış açısı getirmekle beraber modern dünyaya ayak uydurmasının yanı sıra geleneksel kuyum anlayışından da uzaklaşmıyor. Ana merkezi, atölyesi ve showroomu sadece Londra’da bulunan firma, zanaatkârlar ile çalışmalarını beraber sürdürüyorlar. Nişan, evlilik ve pırlanta takılar olmak üzere üç farklı başlık altında toplanılmış. Nişan ve evlilik sadece yüzük konseptine odaklanırken pırlanta takılar başlığının altında kolye, küpe, bilezik ve setler de bulunmakta. Firmanın size sunduğu özelliklerden biri de, kendi tasarımınızı hayata geçirebilir ya da firma bünyesinde çalışan tasarımcılar ile iletişime geçip istediğiniz modeli çizdirebilirsiniz.

Seçtiğiniz başlığa bağlı olarak, pırlantanın; şeklini, karatını, rengini, berraklığını, sertifikasını ve kesimini değiştirmeniz mümkün. Bunlara ek olarak kendi bütçenize göre takı bulmanız da mümkün. Yapmanız gereken bütçe aralığını girmeniz daha sonra bütün özellikleriyle size uygun olan takıyı bulmanız sadece üç saniyenizi alacak.

77 Diamonds tasarımlarınızı istediğiniz koşullara göre ayarlayıp size sunuyor

Takıların ömür boyu garantisi olmasının yanında dünyanın neresinde olursanız olun kargonuz ücretsiz olarak ayağınıza kadar geliyor olması ise çok güzel bir hizmet. Herhangi bir sebepten memnun kalmazsanız geri iadesi bile mevcut olan bu sitede eminiz siz de sevdiklerinizi mutlu edecek bir şeyler bulacaksınız. Göz atmak isteyenler için ’77 Diamonds’ın sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Mücevherat için bilmeniz gereken  önemli noktalar

Karat değerli taşların ağırlık ölçüsü birimidir. Boyut olarak küçük olan taşların tahmin ettiğinizden daha pahalı olmasının nedeni karattır.

Kesim taşın parlaklığını ve ışığını direk olan etki eden faktör olmasıyla beraber yanlış kesime maruz kalan taşlar gerçek değerini kaybedebilir.

Renk taşların cezbedici taraflarından biri. Özellikle beyaz taşlar için kullanılan D’den Z’ye kadar olan skalada D en saf beyaz rengi temsil ederken Z harfi ise bulanık rengi temsil eder. 

Berraklık taşların gözle görülemediği kısmalarından biri. Değerli bir taştaki lekeleri ancak lup dediğimiz özel aletle görmemiz mümkün.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap