İnternet sitelerinin birbirlerinden ayrılmaları için attıkları adımların farklı stratejilere sahip olmaları artık beklenen bir şey. Ancak, dünyada da büyük ilgi ile karşılanan, internet sitelerinin emojili alternatifleriyle değiştirilmesi uygulamasını, Türkiye’de ilk olarak Tazedirekt web sitesi kullanarak bu farklı sistemi uygulamış oldu.

Sitenin yegane amacı taze ürünlere direkt erişimi sağlamak. Tazedirekt'in tüketicilerinin web sitesinden de beklentisi bu olup, yeni sisteme kolayca adepte olacak gibi duruyorlar. Siteye ulaşmak için normalde arama çubuğuna sitenin adını yazmanız gerekir. Ancak bu yeni sistemde tüketiciler adres satırına; üzüm, mandalina, kavun veya süt emojilerinden birini yazarak istediği ürüne çok daha kolay ulaşabilecek.

Emojiler hayatımıza ilk cep telefonuyla beraber girmiş olsa da şu an günümüzde vazgeçilmez bir özellik. Özellikle kısa mesaj atarken kullandığımız bu alternatif yazışma yolu, birçoğumuzun her gün kullandığı bir araç.

Girişimciler de emojilerin gücünü bildikleri için web sitelerine doğrudan erişimi emojiler ile sağlama özelliğini kullanmaya başladılar. Kullanılmaya başladığı ilk andan itibaren büyük bir merak ve ilgi ile karşılanan, internet sitelerinin adreslerini emojilerle kısaltarak web adreslerine ulaşabilmek, dünyadaki yaygın kullanımının ardından, Türkiye’de ilk olarak Tazedirekt ile kullanılmış oldu.

Kullanıcılar, Tazedirekt’in web sitesine girmek için adres satırına uzun uzun “www.tazedirekt.com” yazmak yerine; mandalina, üzüm, süt veya kavun emojilerinden birini ekleyip “.to” yazarak www.tazedirekt.com sitesine hızlıca ulaşabiliyor. Bu sayede hem yeni trend’e ayak uyduruluyor hem de tüketiciler ulaşmak istedikleri ürünlere kolayca ulaşabiliyorlar. 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap