Her gün kullandığımız, hayatımızın artık tam anlamıyla bir parçası olan kozmetik ürünler tehlike saçıyor! Özellikle merdiven altı üretim, tehlike ve zararlarına rağmen cezbedici fiyatlarıyla kullanıcının aklını çeliyor.

Dünyada kadınlar için önemli bir yeri olan kozmetik ürünlerinin, yapılan araştırmalar sonucu insanlar üzerinde kanser etkisi yaratabileceği ortaya çıktı. Özellikle merdiven altında yapılan maliyeti düşük ve içeriği tehlikeli olan bu kozmetik ürünler çeşitli deri hastalıklarına sebep olabiliyor.

Bu ürünler egzama, alerji, kabartı ve kızarıklar gibi reaksiyonlara neden oluyor. Daha ileri durumlarda ise cilt kanserine yol açıyor. Dahası bu ürünler kuaför salonlarında da kullanılıyor. Uzmanlar kaliteli ve içeriği daha sağlıklı kozmetik ürünlerin kullanılmasını tavsiye ediyor.

Özellikle son zamanlardaki kalıcı makyaj trendi, uzmanları endişelendiriyor. Aynı içerikteki ürünlerle yapılan kalıcı makyajın zararı daha fazla. Ürünler ciltte ne kadar kalırsa zararlı etkileri bir o kadar artıyor. Yine de tüm kozmetik ürünlerinin cilde temas ettikten bir süre sonra ciltten doğru ürünlerle ve nazikçe çıkarılması gerekiyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap