2006 yılında kendi adıyla çıkardığı albümünde yer alan üçüncü single çalışması "Our Song" sayesinde, ABD country listesinde yerleşmeyi başaran en genç sanatçı ünvanını elde ederek kariyerine emin adımlarla devam eden Taylor Swift'in, online müzik platformları ile aralarındaki buzlar yavaş yavaş erimeye başladı. 

Yaklaşık 3 yıl önce, başta Spotify olmak üzere pek çok müzik akış hizmetinden şarkılarını "şarkı başına verilen ücreti düşük bulduğu ve tanınmayan sanatçıların bu rakamlarla kariyerlerine devam edemeyecekleri" gerekçeleriyle kaldırma kararı alan Swift, bu karar kısa bir süre içerisinde uygulamaya geçirdi.

Müziğin bedava olmaması gerektiğini belirten Taylor Swift'in, Spotify başta olmak üzere, online müzik platformlarından şarkılarını kaldırma kararı almasının ardından açıklamalarda bulunan Spotify, yaşanan gergin sürecin ardından "umarız fikrini değiştirir ve herkes için işe yarayan yeni müzik ekonomisini inşa etmek için bize katılır"  açıklamalarında bulunarak ortamı yumuşatmaya ve sanatçıyı bu kararından vazgeçirmeye çalıştı. 

Ünlü sanatçı aradan geçen 3 yılın ardından bu kararından vazgeçmiş olacak ki geçtiğimiz hafta sonu tüm kataloğunu Spotify, Groove Music, Pandora, Tidal ve Amazon dahil olmak üzere endüstrinin neredeyse tüm büyük akış hizmetlerine geri yüklemeyi kabul etti.

Taylor Swift'in, Katy Perry'nin son albümü Witness'le aynı zamanlarda dinleyicilerin karşısına çıkması ise ünlü şarkıcının hakkında birtakım soruların kulaktan kulağa yayılmasına ve müzik yayını endüstrisine karşı kaybettiğini kabul etmesi gibi konuların gündeme gelmesine neden oldu. 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap