Metropollerde her geçen gün artan nüfusla birlikte ulaşım da giderek daha büyük bir sorun haline gelmeye devam ediyor. Trafiğe bağlı stres her gün daha fazla insanı etkiliyor ve yaşam kalitemizin ciddi ölçüde düşmesine sebep oluyor.

Bilhassa İstanbul trafiği hepimizin malumu. Zamanın böylesine kıymetli olduğu günümüzde yolda geçen süreyi asgariye indirgemek hayli önemli. Tam da bu noktada trafiğe takılmadan gideceği yere zamanında varmak isteyen İstanbulluların artık daha hızlı bir alternatifi var: Taximono.

Mevcut taksilerde kullanılan sistemi motosikletlerde hayata geçirmeye hazırlanan Taximono, Temmuz ayı itibarıyla İstanbul‘da hizmete başlıyor. Sıkışık trafikte özel toplantılara, iş yemeklerine yetişebilmek adına sistem, taksilere alternatif olabilmeyi hedefliyor. Aynı zamanda Taximono havalimanlarına yetişme problemine de çözüm olacağa benziyor.

Taximono‘ya ihtiyaç duyduğunuzda Whatsapp üzerinden sürücüleri çağırarak, iletişime geçebiliyorsunuz. Uzman sürücülerin kullandığı özel tasarım motosikletlerde güvenliğiniz için gerekli tüm ekipmanlar da Taximono tarafından sağlanıyor. Aynı zamanda sürücüler tarafından verilen talimatlara da uymanız bekleniyor. Konforunuz içinse yine her şey düşünülmüş. Sürücüyle temassız oturacağınız geniş, rahat oturma kısmı ve güvenli tutunma kolları da motosiklette mevcut. Böylelikle hem zamanın kontrolünü size bırakıyor, hem de keyifli bir yolculuk sunuyor. Sistem kredi kartı üzerinden güvenli ve kolay ödeme imkanı sağlıyor. Bu yöntemin taksilere göre daha ucuz olduğunu da söyleyelim.

Umarız bu girişim diğer büyük şehirlerde de hayata geçer ve trafik sorununa kaliteli bir alternatif olarak yaşamımızdaki yerini alır.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap