Çiçeği burnunda girişimlere yardım elini uzatan Üsküdar Belediyesi, gider kalemlerinin en başında gelen ofis masraflarını kaldırıyor. 200 yıllık tarihi Burhan Felek Köşkü, kapılarını girişimcilere ücretsiz olarak açıyor.

Her girişim öncelikle iyi bir fikre, ardından da verimli bir çalışma ortamına ihtiyaç duyar. Bir fikri olan herkes evvela bir çalışma ortamı arar. Gider kalemlerinin en masraflısı olan ofis giderleri konusunda girişimciler ya maddi desteğe ya da koca yürekli birilerinin yardımına ihtiyaç duyar.

Rahat ve ucuz bir ofis ortamı arayan girişimcilerin artık bir alternatifi var: Paylaşımlı ofisler ya da kuluçka merkezleri. Girişimciler bu ofisleri tercih ederek hem maliyeti azaltıyor hem de böylece girişimcilerle verimli bir çalışma ortamında sosyal sermayesine katkıda bulunuyor.

Tam da bu noktada Üsküdar Belediyesi sıra dışı bir uygulamayı hayata geçirerek, iyi bir fikri olan tüm girişimciler için ücretsiz, hissesiz, telifsiz bir ortak çalışma alanını hizmete sundu. Tarihi Burhan Felek Köşkü bundan böyle startup kuluçka merkezi olarak hizmet verecek.

Merkezin sunduğu imkanlardan faydalanmak içinse öncelikle üye olamak şart. Talebi kabul edilen girişimler bir tanışma toplantısına davet ediliyor. Aday üyeden iş tanımı, pazar araştırması, satış stratejisi gibi alanlarda belli sunumlar yapması isteniyor. Sunum sırasında ise son değerlendirme yapılıp girişimciye 3 gün içerisinde dönüş sağlanıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap