Resim konusunda zaman geçtikçe daha farklı tekniklerle karşı karşıya kalıyoruz. Sanatın, hayatımızın her anında var olduğunu, sadece onu görmemiz gerektiğini anlatmaya çalışan bu çalışmalar arasında kahveyle veya çivilere ip sararak üç boyutlu tablo yapmak gibi çok farklı tekniklerle karşılaştık.

Vincent Castiglia adlı sanatçı, bu söylenenlerin aksine daha farklı bir teknik kullanarak eserlerini kendi vücudunun bir parçası haline getiriyor. Çalışmalarını genellikle yaşam, ölüm ve insanın halleri üzerinde şekillendiren sanatçı, çizimlerini tek renkli yani ‘monochrome‘ olarak gerçekleştiriyor.

Ahşap üzerine yağlı boya, tuval üzerine yağlı boya kullanmaktan kaçınan Castiglia, çizimlerini kendi kanıyla ve su yardımıyla gerçekleştiriyor. Bir keresinde üzerinde çalıştığı çizim için çok fazla kan kullanmak zorunda kalan sanatçı, bu sebepten hastanede dahi yatıyor.

Her tablosunun kendisinin bir parçası olduğunu belirten ve çizimlerini kendi kanıyla gerçekleştiren Vincent Castiglia‘nın çalışmalarına birkaç örnek;


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap