11 Eylül tasarısı nedeniyle zor günler geçiren Suudi Arabistan‘da Kraliyetin aldığı kararlar sosyal medya eğlencesine haline geldi.

Petrol fiyatlarında yaşanan aksaklıklar, ABD ile gerilen ilişkiler son dönemlerde Suudileri ekonomik yönden sıkıntılı anlara sokunca Suudi hükumeti de belirli konularda kemer sıkma politikasına gideceğini açıkladı.

Açıklanan bu karardan sonra karara yönelik tepkiler sosyal medyada yankılandı.

Kraliyetin aldığı kararı TV’de açıklayan spikerin görüntüleri üzerine bir internet kullanıcısı sözcü ve Mr. Bean’den bir sahneyi bir araya koydu.

Başka bir kullanıcı ise “bu sene bayramda bu keseceğiz” diyerek, bir büyükbaş hayvanın başı ile tavuğun birlikte yer aldığı bu tuhaf fotoğrafı yayınladı.

1x-1-1

Kraliyet hükümetinin aldığı kararlar her ne kadar eleştirilse de dış ülkelerin tutumları dikkate alındığında Kraliyete olan sadakatini yitirmeyenler de mevcut. Bu tweette de buna dikkat çekilmiş.

Petrol gelirleri düştükçe ekonomilerinin daha da kötüye gitmesi beklenen Suudi Arabistan‘ın aldığı kemer sıkma kararından nasıl sonuçlar alacağı ilerleyen günlerde ortaya çıkacak.

 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap