Türkiye’de 12 yıldır teknoloji alanında çeşitli eğitimler veren ve teknoloji üretimi için etkinlikler yapan Habitat Derneği, Türklere ve Suriyelilere Android tabanlı mobil uygulama geliştirme eğitimi veriyor.

Bu programla mobil uygulama geliştirme yönündeki beşeri sermaye ve girişimcilik destekleniyor. Suriyeliler için bugüne kadar gerçekleştirilen en kapsamlı proje olan İMECE Programı çerçevesinde düzenlenen eğitim, 11-15 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da yapılıyor.

Türkler ve Suriyeliler, Habitat Derneği’nin Birleşmiş Miller ile yürüttüğü İMECE Programı kapsamında, dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Android için uygulama tasarlayacak. 11-15 Ekim tarihleri arasında 5 gün süren Android Mobil Uygulama Geliştirme Programı’nda verilen tüm eğitimler, teorik bilginin pratiğe dönüştürülmesi ve ortaya bir mobil uygulama çıkarılması üzerine kurgulanıyor.

Tüm program süresince bir mobil proje üzerinde çalışılacak, kod yazacak ve uygulamalı olarak derste anlatılanlar deneyimlenecek.

 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap