Apple'nin çok uzun süredir beklenen modeli iPhone X, çıktığından bugüne çok konuşuldu. Genel olarak ürün ile ilgili gelen olumlu yorumlar, şirketin hisselerinin rekor seviye ile kapanış yapmasına neden oldu.

Bahsi geçen "olumlu" gidişat ile salı günü Apple hisseleri, günü yüzde 1.5 yükselişle kapadı. Böylece şirketin hisse başına değerinin 169 dolara yükselmesi, rekor kırmasını sağladı. Bu yılın başından itibaren baktığımızda ise şirket hisseleri yüzde 46 yükseldi.

Tanıtımından beri birçok tartışmayı ortaya çıkaran iPhone X, bu zamana kadarki en pahalı iPhone. Bunun yanı sıra yorumlar genel olarak olumlu olsa da halihazırdaki kullanıcıları ve kullanmayı isteyenleri düşündüren tek özellik: FaceID. Önceki modellerde yer alan parmak izi tanıma sistemi yerine, bu yüz tanıma sistemi yer alıyor. FaceID olarak tanımlanan yüz tanıma teknolojisi, telefonun sahibinin kimliğini tespit etmek için 30 bin adet kızılötesi nokta barındırdırıyor ve karanlıkta da çalışıyor.

Bu zamana kadar ortay atılan bazı "düzgün çalışmıyor" iddiaları olumsuz algıyı yaratan unsur. Buna rağmen Apple, FaceID'de bir sıkıntı olmadığını bastıra bastıra söylüyor. Aslı ne olursa olsun, insanların cihaza şüphe ile yaklaştığı bir gerçek.

Tüm bu tartışmalara rağmen Apple'nin yakaladığı başarı yadsınamaz.

 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap