Ünlü Amerikalı romancı Stephen King’in, Donald Trump’u “ağır” şekilde eleştirmesi sonrası Trump destekçileri, King’in kitabından uyarlanan “O” (It) adlı film için boykot çağrısında bulunmuştu.

İkilinin uzun süredir aralarındaki atışmaların devam etmesinin ardından geçtiğimiz ay Trump, ünlü yazarı Twitter’de engellemişti ve bu gelişmeden sonra King, ABD Başkanı’nın “It” ve “Mr. Mercedes”i izlemesini "yasakladığını" söylemişti. Tüm bu olanlar tartışmaları daha da alevlendirdi ve Trump taraftarları boykot çağrılarını yaymaya devam etti.

Uzun süredir nasıl sonuçlanacağı merak konusu olan mevzu, son gelişmeyle birlikte Amerika’da mizahseverlere malzeme oldu. King için yapılan boykot çağrısı bir işe yaramadı ki uzun süredir beklenen film “It” üstüne bir de gişe rekoru kırdı. Filmin açılış haftasında da 117 milyon dolar kazanması bekleniyor.

Bakalım bundan sonraki süreçte ikilinin arasında ne gibi olaylar yaşanacak, Trump destekçilerinin sonraki hamlesi ne olacak? Şimdilik Stephen King 1-0 önde gözüküyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap