Starbucks, Kuzey Amerika dışında ilk uluslararası pazara 1996 yılında Tokyo'da başladı ve şu anda ülke çapında 1.100 mağazasıyla Japonya, Starbucks'ın küresel olarak en büyük 4. pazarına ev sahipliği yapıyor. Sürekli yeni şeyler deneyen Starbucks bu sefer Kyoto’da bulunan 100 yıldan bile eski olan bir konağı restore ederek ilk tatami tarzındaki mağazasını açtı.  

Yeni yer, Kyoto'nun en popüler tapınaklarından biri olan Kiyomizu-dera'ya giden tarihi Ninenzaka caddesinde yer alıyor. Girişteki noren desenler başta olmak üzere 1. ve 2. katlara kadar uzanan tarihi yapıların çekiciliğini korumak için her türlü çaba gösterildi. Tarihi görünümü bozmamak için elinden geleni yapan Starbucks’un yeni mağazası, yol boyunca yer alan birçok tarihi kasaba evleri arasında, orijinal daibei cidarlı çitini koruyabilmiş tek alan.

Tarihi görünümü neredeyse hiç değişmemiş mağazanın girişine Starbucks baskılı noren kapı perdesi asıldı. Kasada bulunan bar sayacının ise kağıt fenerinden esinlenmiş görüntüsü otantik asya konseptine uyum sağlıyor.

Görmeye alışık olduğumuz Starbucks mağazalarından çok daha farklı bir tasarım konseptine sahip bu yeni mağaza aynı zamanda sizleri 100 yıl öncesinin mistik Asya’sına sıcak espressonuz eşliğinde yolluyor. Mağazanın bahçesinde ise her biri tsukubai olarak bilinen taş su havzalarından oluşan 3 adet avludan oluşuyor.

2. katta ise ziyaretçilerin otururken ayakkabılarını çıkarıp zabuton yastıklar ve tatami hasırlarda içeceklerini yudumlayabilecekleri oturma köşeleri, 3 ayrı odada yer alıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap