Spotify kullanıcıları masaüstü ve mobil applerdeki yeni çıkan ayar özelliğini keşfetmişlerdir: Sponsorlu şarkılar. Genel anlamda sponsorlu şarkılar Spotify için bir ilk değil. Geçen sene firmaların, en popüler oynatma listelerinde sponsorluk yapmalarına izin vermişlerdi fakat şirketlere tekil şarkıları pazarlama imkanı vermek kesinlikle yeni. Spotify’nin temsilcilerinden biri The Verge sitesine, "sponsorlu şarkıların" bir test programı olduğunu ve yalnızca uygulamanın ücretsiz versiyonu kullanıcılarına gösterileceğini doğruladı.

Sponsorlu şarkılar, platformun zaten var olan reklamları gibi "bannerlar" şeklinde ortaya çıkmayacak, bunun yerine takip edilen oynatma listelerine entegre edilmiş bir şekilde bulunacaklar. Sponsorla promosyonu yapılan şarkılar, oynatma listesinin en üst kısmında gözükecek. TechCrunch tarafından, şarkıların kullanıcının müzik zevkine göre seçildiği, anında oynatılabilir olduğu ve önkoşulsuz olarak kaydedilebileceği bilgileri rapor edildi.

Spotify, geçen yıl oluşan 1 milyar dolarlık borçlarının ceza ödemelerinden kurtulabilmek adına bu sene ek hasılat akışı sağlamaya ve halka açılmaya çalışıyor. Ek olarak, az bir zaman önce uygulama 140 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşan şirket, 2016 yılına dair 389 milyon dolarlık faaliyet zararı açıkladı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap