Spotify’ın kendisi gibi çevrim içi müzik pazarında faaliyet gösteren SoundCloud’ı satın almak için görüşmeler yürüttüğü iddia edildi.

The Financial Times’ın ortaya attığı bu iddianın gerçeğe dönüşmesi durumunda Spotify, içerik kütüphanesini biraz daha genişletecek. SoundCloud’ın elinde hali hazırda 125 milyondan fazla şarkı barındıran bir katalog yer alıyor.

Buna ek olarak, satış gerçekleştiği takdirde Spotify, çevrim içi müzik servisi pazarındaki rakiplerinden birini de devredışı bırakmış olacak. SoundCloud’ın abonelik tabanlı çevrim içi müzik servisi SoundCloud Go, yıl içinde faaliyete geçmişti. Ancak bunun dışında olası bir satın almanın Spotify’a daha fazla fayda getirmesi pek olası gözükmüyor.

SoundCloud için 700 milyon dolar ödeyebilir

SoundCloud’ın piyasa değerinin 700 milyon dolar civarında olduğu belirtiliyor. Piyasa değeri 8.5 milyar dolar olarak gösterilen Spotify’ın söz konusu rakamı ödemekte pek de zorlanmayacağı düşünülüyor. Ancak bu satın almanın Spotify’ın üzerindeki halka arz baskısını pek de azaltması beklenmiyor. Şirketten henüz konuya ilişkin bir açıklama gelmedi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap