Online müzik servisleri arasında en çok tercih edilenlerden birisi olarak gösterilen Spotify, yakın zamanda birçok başarılı projeye imza attı ve kullanıcılarını memnun etmek için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Kullanıcı memnuniyetini sağlamak isteyen şirket bu kez, yüksek ses kalitesi arayan müzik tutkunlarına yönelik bir özelliği hayata geçirmek için uğraşıyor.

Şu anda da yüksek ses kalitesi sunan Spotify‘de kayıpsız ses özelliği bulunmuyor ve yüksek ses kalitesinde kayıpsız şarkı dinlemek isteyen kullanıcılar bir diğer online müzik servisi olan Tidal‘e yöneliyor.

Bu durumun farkında olan Spotify, kullanıcılarını kaptırmamak ve rekabeti kızıştırmak için; CD kalitesinde ses sunmayı ve seste herhangi bir bozulma yaşanmadığı için kullanıcılarına en yüksek kalitede müzik deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

The Verge‘nin haberine göre bazı kullanıcılar, kayıpsız müzik deneyimi aboneliği için davetiye almaya başladı ve bu haber oldukça hızlı bir şekilde yayıldı. Bu üyelik için fiyatlandırma, şimdilik, kişiden kişiye göre değişiyor.

Normal Premium pakete ek olarak, 5 dolar ve 10 dolar arasında değişen bir fiyatla edinilen bu aboneliğin fiyatlandırmasının neye göre yapıldı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

Şu an için belirli bir bölgeden belirli kişilere sunulan, CD kalitesindeki müzik deneyimi aboneliğinin test aşaması bittikten sonra bütün kullanıcılara sunulması planlanıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap