Çoğu insan spor salonuna bir hevesle yazılıyor ama bir süre sonra gitmiyor. Peki spor salonuna nasıl vakit ayırmalıyız?

Alışkanlıkları Kır

Öğrenciyseniz arkadaşlarınıza, bilgisayar oyunlarına ya da televizyondaki çoğu gereksiz programlara vakit ayırıyorsanız ve bu hoşunuza gidiyorsa bunları kısıtlayarak başlayabilirsiniz. Mesela arkadaşlarınızla dışarıda buluşmak yerine birlikte spor salonuna yazılabilirsiniz. Hem sohbet ederek hem de sağlıklı bir yaşama birbirinizi destekleyerek yeni bir adım atmış olursunuz.

Bahane Üretme Zaman Üret

Eğer arkadaşlarınız istemiyorsa onlara uymayın ve bir spor merkezine kayıt olun hem orda da yeni arkadaşlar edinebilirsiniz ve spora kayıt olmamış arkadaşlarınıza yaz geldiği zaman örnek olabilirsiniz.

Bilgisayar oyunlarının zamanını kısabilirsiniz. Bunu yaptığınız zaman bilgisayar oyunlarından da soğuya şansınız artacaktır. Çoğu spor salonlarındaki koşu bantlarında küçük ekranlı televizyonlar mevcut olduğu için kulaklığınızı takabilir ve o programları yürüyüşünüzü yaparken de keyifle izleyebilirsiniz.

Kuralları Sen Koy

Eğer bir çalışansanız ve çok hareketli bir iş hayatınız yoksa spor vakti geldi demektir. Sık çalışıyor olabilirsiniz ya da zamanınız pek olmayabilir. Spora başladığınız takdirde sosyal çevrenizi de geliştirme şansı elde edebilirsiniz. Hem sağlıklı bir beden hem de sosyal çevrenizi genişletmek amacıyla iş çıkışı 1 saat olsa bile spora gitmek günün geri kalanını daha güzel geçirmenizde faydalı olacaktır.

Düzenli spora gitmeniz durumunda vücudunuz da buna alışacaktır. Eğer arabanız varsa işe birkaç gün toplu taşımayla gidebilirsiniz. Hem daha fazla yürümüş olursunuz hem de kendinizi aktif bir yaşama alıştırabilirsiniz. Bu durum sizi hem iyi hissettirecek ve iş stresinden uzaklaştıracaktır.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap