17 Haziran 2017 itibariyle Sony, dünya çapında 60.4 milyon adet Playstation 4 konsolu satışına ulaştı. Playstation 4 ilk olarak 15 Kasım 2013 tarihinde Kuzey Amerika’da ardından aynı ayın izleyen günlerinde ise PAL bölgelerinde satışa sunuldu. Takip eden Şubat ayında ise Japonya’da satışa sunuldu.

PS4 yazılım satışları, oldukça öne çıkan Horizon: Zero Dawn gibi yapımların öncülüğünde perekende mağazalar ve dijital indirmeler aracılığıyla 487.8 milyonluk satışlara ulaşarak kuvvetini korudu.

PS4’ün devam eden momentumuna ek oalrak Playstation ekosistemindeki oyuncu sayısı da enerjik bir artış gösterdi.

Mart 2017 sonuna gelindiğinde PS sisteminde aylık 70 milyonun üstünde aktif kullanıcı bulunuyor. Playstation Plus ise 26.4 milyon aktif kullanıcıya sahip. Dünya çapında aktif PS4 kullanıcıları Martın sonuna gelindiğinde hafta başına platformda toplam 600 milyon saatlerini harcıyorlar.

Sony İnteraktif CEO’su Andrew House yaptığı açıklamada “Hayranlarımızdan, partnerlerimizden ve dünya çapında PS4’e desteklerini sürdüren herkese minnettarız.” dedi. PS4’ün portfolyosu yazılımsal açıdan bakıldığında yeni yılda da merakla beklenen büyük yapımların öncülüğünde büyümeye devam edecek. PS4 sistemi güncel olarak 123 ülke ve bölgede erişilebilir durumda.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap