İtalyan lüks otomobil üreticisi Ferrari, satışı 499 adetle sınırlandırılan LaFerrari‘nin 500’üncüsünü depremzedeler yararına üretecek.

Ferrari, bu modelden 499 adeti satışa çıkarmış, 500’üncüyü ise müzesinde sergilemek üzere üreteceğini duyurmuştu. Ancak 24 Ağustos’ta İtalya‘nın Perugia kentinde meydana gelen ve 267 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan depremden sonra otomobil devi fikrini değiştirdi. Sonuncuyu üretmeye hazırlanan Ferrari, satışından elde edeceği geliri depremzedelerin yararına kullanılacak.

laferrari

auto.ferrari.com sitesinden yapılan açıklamaya göre; Ferrari CEO’su Sergio Marchionne, planlanandan fazla bir tane daha üretileceğinin ve markanın ilk hibrit otomobilinin satışından elde edilecek gelirin 24 Ağustos depreminden etkilenen insanlar yararına kullanılması için bağışlayacaklarını duyurdu.

Türkiye‘de sadece Vural Ak‘ta bulunan LaFerrari, 1.3 milyon dolar liste fiyatından satışa sunulacak.

800 beygir gücünde 6.3 litrelik V12 benzinli ve 163 beygir (120 kW) gücünde bir elektrikli motoru olan toplam 963 beygir gücündeki araç 0-100 km/s hızlanmayı 3 saniyenin altında gerçekleştirirken, 350 km/s son sürate erişebiliyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap