Çatıda mahsur kalan bir kediyi kurtarırken akla gelen kirikkuyruk.com, 2 hayvan sever tarafından 2014 yılında kuruldu. Sokak hayvanlarına yardım etmek isteyenleri bir araya getirerek onlara aracılık eden bu site, tamamen gönüllülük üzerinden işliyor.

Kırık Kuyruk‘un kurucularından Christian Feiland, Türkiye‘de yaşayan Alman bir gazeteci. Ülkemizdeki ilgi ve yardıma muhtaç sokak hayvanlarının fazla olmasına değinen Christian, bu site sayesinde minik dostlarımıza yardım etmek isteyen hayvanseverlerin çok fazla emek ve para harcamalarına gerek kalmayacağını söylüyor.

Sitede harita sistemiyle 38 farklı kategoride arama yaparak dostlarımızın imkan ve ihtiyaçlarına uygun gönderiler paylaşılıyor. Veteriner desteğiyle kapan, taşıma kafesi, eldiven gibi malzeme desteği sağlanıyor. Sokak hayvanlarının yerleri bildiriliyor.

“Her sokaktaki bir gönüllü, sokak hayvanları sorununun çözülmesine yeter” fikrini benimseyen Kırık Kuyruk, bireyleri dostlarımız için harekete geçirmeyi aynı zamanda da ilgili kurumlara destek olmayı amaçlıyor. Yapılan tüm yardımlarla büyük bir veri tabanı oluşturmak istiyor. Video, poster ve yazılı içeriklerle toplumsal farkındalığı da artırmayı hedefliyor.

Bu siteye Türkiye‘nin herhangi bir şehrinden kayıt olup paylaşım yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz kafes, kapan, boş zaman veya uzmanlık alanı gibi hayvanseverlere yardımcı olabileceğiniz ilanlar ekleyebilirsiniz. Güvendiğiniz veteriner ve petshop bilgilerini, varsa sokak hayvanları için uyguladıkları indirim oranlarını paylaşabilirsiniz.

Ve en önemlisi kirikkuyruk.com‘u ziyaret edip yardım arayışlarına destek olabilir ya da bu yazıyı paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap