2011 yılında hayatımıza giren ve henüz beşinci yılında günlük 150 milyon kullanıcıya ulaşmış olan popüler mobil uygulaması Snapchat, yepyeni bir güncellemeyle kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Resmi internet siteleri üzerinden yaptıkları “Mutlu tatiller!” başlıklı açıklamayla yeni özelliklerini tanıtan uygulama, kullanıcılarının yeni yılını kutlamayı da ihmal etmemiş.

Peki yeni güncellemede bizleri neler bekliyor?

1. Grup Sohbeti

Uzun süredir beklenen grup sohbeti, sonunda kullanıcılarıyla buluşuyor. Artık snap atarken veya mesaj yazarken grup sohbeti oluşturabilirsiniz. Üstelik, kalabalık arkadaş grupları da unutulmamış ve grup sohbetlerinde 16 kişiye kadar snap atabilme imkanı vermiş.

“Eh, o kadar kişi olunca elbet birileri grubu kitlemez mi?” diyorsanız, Snapchat onu da düşünmüş! Quick Chat özelliği sayesinde grup öğelerinden herhangi birinin ismine tıklayarak seçtiğiniz kişiye birebir snap gönderebilir ve tek parmak hareketiyle ekranı kaydırarak kolayca grup sohbetine geri dönebilirsiniz!

2. Shazam

Tam snap atacaktınız ama aynı anda mükemmel bir şarkı mı çalmaya başladı? Üzülmeyin, artık Snapchat’te şarkı shazam’lamak mümkün! Bunun için tek yapmanız gereken kamera ekranına basılı tutmak, sonrasında shazamla’dığınız şarkıyı Snapchat’in “Ayarlar” menüsünde bulabilirsiniz.

3. Yeni Yaratıcı Araçlar – “Makas” ve “Boya Fırçası”

Yeni makas özelliği ile artık snapleri görüntülerken bir kısmını kesebilir ve daha sonra sticker olarak kullanmak üzere saklayabilirsiniz. Hikayelerinizdeki snapler size yeterince yaratıcı gelmiyorsa, onlar için de artık bir çözümünüz var. “Boya fırçası” özelliği ile yaratıcılığınızı kullanarak hikayenizdeki snapleri birer sanat eserine dönüştürebilirsiniz.

Bugün itibariye iOS üzerinden sunulacak güncelleme için Android kullanıcılarının kısa bir süre daha beklemesi gerekecek.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap