Snapchat’ın en çok kullanılan efektlerinden biri olan “yüz değiştirme” efekti, neredeyse 1 haftadır Snapchat’ta yer almıyor.

Snapchat, teknoloji dünyasının en inovatif sosyal ağlarından biri olma özelliğine sahip. Diğer büyük şirketler -Facebook, Whatsapp- Snapchat’ın özelliklerini birer birer kopyalamaya başladı; ancak Snapchat’tan bu konu ile alakalı hiçbir açıklama yapılmıyor.

Meraklıları, uygulamadaki yenilikleri heyecanla beklerken, Snapchat’ta geçtiğimiz hafta beklenmedik bir şey yaşandı. Uygulamanın en bilinen efektlerinden biri olarak bilinen “yüz değiştirme” efekti birden kaldırıldı.

Kaldırılan efekt ile birlikte kullanıcılarının kafalarında birden soru işaretleri oluşmaya başladı.

Acaba Snapchat yepyeni bir yenilik ile birlikte bu efekti tekrardan mı sürmeyi düşünüyor? Teknoloji forumlarındaki meraklılara göre Snapchat ilerleyen günlerde arttırılmış gerçeklikle alakalı yepyeni bir çalışma yapmayı planlıyor. Bu çalışma ile yüz değiştirme efekti de yeni bir boyut kazanabilir.

Snapchat’ın bu efekti, kendisine açılan davalardan ötürü de kaldırdığı söylentiler arasında.

Bir diğer iddia ise son zamanlarda yüz değiştirme efekti ile çıkan içeriklerin, bu efektin yeri geldiğinde kötü sonuçlara yol açabilmesi. Efekt birçok kişide hata veriyor ve yüzlerin hatalı algılanmasına yol açıyor.

The New York Times’de geçtiğimiz günlerde yer alan bir habere göre Snap Inc’nin dronelerle alakalı yeni bir çalışma yürütmeye başladığı da iddia ediliyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap