Günlük fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Snapchat, “Yerel Hikayeler” özelliğini kaldırıyor. Dün ise Instagram, beklendiği kadar kullanılmadığı gerekçesiyle “Fotoğraf Haritası” özelliğini kaldıracağını açıklamıştı.

Mashable’da yer alan habere göre; Snapchat, Los Angeles ve New York ofislerinde çalışanlarına teşekkür ettiği bir açıklama yayınlayarak “Yerel Hikayeler” özelliğini kaldıracağını duyurdu. 15 kişiyi işten çıkaran Snapchat yaptığı açıklamada “Katkılarından dolayı ekip arkadaşlarımıza minnettarız” dedi.

Popüler uygulamanın yetkilileri, pek ilgi görmediği gerekçesiyle kaldıracaklarını belirttikleri “Yerel Hikayeler” yerine daha kullanışlı özellikler üzerine yoğunlaşmayı planladıklarını ifade etti.

Kullanıcının yaşadığı yerdeki takip etmediği hesapların paylaşımlarını da görmesini sağlayan “Yerel Hikayeler”, hem paylaşımda bulunan kişinin “hikayeler” kısmında hem de “discover” bölümünde yayınlanıyordu. Bu özellik Los Angelas, New York, Dubai gibi sayılı şehirlerde kullanımdaydı.

Instagram‘ın Snapchat‘e benzer bir özellik eklemesiyle iki portal arasında bir rekabet yarışı başlamıştı. Snapchat de Instagram karşısında bir adım önde olmayı sürdürmek adına uygulamasına yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Bunlardan sonuncusu ise birkaç gün önce yeni bir güncellemeyle kullanıcılarına sundu. Yeni güncelleme kullanıcıların, Snap Lensleri daha hafif bir tıklamayla yüzlerine yerleştirmelerini sağlıyor. Daha önce popüler filtereleri kullanabilmek için ekrana uzun uzun basmak gerekiyordu.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap