Kurumsal ve grup iletişimi üzerine uzman Slack, geçtiğimiz günlerde 5 milyar dolarlık değere yükseldi. Bu değer saptaması sonucunda yeni bir yatırım roundu ile 500 milyon dolarlık fona daha kavuştu. Slack’in devamlı yükselen bu çizgisi ise teknoloji devlerinin ilgisini çekmeye devam ediyor. 

Bloomberg’in haberine göre perakende devi Amazon, Slack için 9 milyar dolar önermeyi planlıyor. Ama henüz ilgi gösteren hiçbir firmanın resmi bir teklifle gelmemiş olduğu da hatırlatılmakta. San Francisco kökenli startup’un kurucusu ve CEO’su Stewart Butterfield ise tüm potansiyel teklifleri geri çevirmekle meşgul. Butterfield, şirketinin bağımsız kalması yönündeki hayalini uzun süredir açıkça dile getiriyor.

Facebook’un kurumsal versiyonu diye de adlandırılan Slack, satış konularından çok platformu kullanmaya hevesli kurumsal müşteriler ile ilgileniyor. Yıllık 200 milyon dolar ve üzeri seviyede geliri tutturmayı başaran şirket, gelecek sene için gözüne 1 milyar doları kestirmiş durumda. Recode sitesi ise bu rakamla bile şirketin tam anlamıyla karlı olduğunun söylenemeyeceğinden bahsediyor.

Daha önce Accel, Andreessen Horowitz, Alphabet GV, Kleiner Perkins ve Thrive Capital gibi kaynaklardan 500 milyon dolardan fazla fon toplayan Slack, bu yatırımların çoğunu platformunu daha güvenli hale getirmek için kullanıyor. Özellikle de yapay zeka alanında gelişmeler gösteren platform, güvenilir eklentileri de destekliyor ve müşterilerine bolca operasyonel seçenek sunmaya çalışıyor ama Microsoft Teams gibi diğer kurumsal iletişim ürünleri ile rekabet de kızışıyor. Kurumsal iletişim yöntemleri e-postadan mesajlaşmaya kaydıkça, Slack’in rakiplerinin artması da sözkonusu. O yüzden bir an önce yerini sağlamlaştırmaya da ciddi şekilde ihtiyacı var.

Kaynak: Bloomberg


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap