Nikhil Dhurandhar adındaki bilim insanı, Amerika Wisconsin’de yaşayan Randy Voss’da “yeni” bir virüs keşfetti. O yıllarda hastalığa yakalanan kişi üzerinde yapılan çalışmalar, bu virüs hakkında daha fazla bilgi edinilmesine neden oldu.

Randy Voss, aslında küçükken çok zayıf olduğu için kilo almak istediğini dile getiriyor. 11 yaşına geldiğinde ise bir şeyler aniden değişmiş ve önceden yemek seçen Voss, hiç yemek ayırmamaya, sürekli bir açlık hissi yaşamaya başlamış. Sonrası ise hızlı ve durdurulamaz bir şekilde kilo alma durumu…

Yaşı ilerledikçe durumun daha kötü bir hale geldiğini anlatan Voss, 30 yaşına bastığında 157 kg olduğunu ve zar zor yürüyebildiğini belirtiyor.

Nikhil Dhurandhar, Randy’in bir virüs nedeniyle şişmanladığına inanarak incelemelere başlamış. Araştırmalar sonucunda, Adenovirus 36 ya da diğer adıyla AD-36 adlı virüsün, vücudun daha fazla yağ hücresi üretmesine neden olduğunu fark etmiş.

Virüs vücuttan bir şekilde atılabiliyor ama etkileri kalıcı oluyor. Tedavi şekli aslında diğer obezite tedavilerine benziyor. Bu virüs için özel bir önlem alınamıyor Nikhil Dhurandhar

Randy Voss, yıllarca anlam veremediği durum netlik kazandığı için çok mutlu olmuş ve önerilen programla egzersizlerine başlamış. Yeme düzeni ve fiziki çalışmaların faydasını gören Voss, şu an 74 kilo ve hayatından çok mutlu.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap