Apple‘ın taşınabilir bilgisayar serisinin pro segmentindeki temsilcisi Macbook Pro, özellikleri ve fiyatıyla çıktığı ilk günden bu yana adından sıkça söz ettiren bilgisayar modelleri arasında yer alıyor.

Türkiye’deki satış fiyatları sayesinde oldukça cep yakan Macbook Pro serisi, ödemiş olduğunuz para karşılığında sunmuş olduğu özelliklerin yanı sıra belki de bir gün hayatınızı kurtarabilir.

Geçtiğimiz günlerde Florida‘daki Fort Lauderdale kentinde yer alan havalimanında gerçekleşen terör saldırısı nedeniyle birçok kişi yaralandı ve bazıları da maalesef hayatlarını kaybederek terör olayının kurbanı oldu.

Hayatını şans eseri kurtaran Steve Frappier, saldırı sırasında kaçarken sırt bölgesinde ani bir ağırlık hissettiğini, CNN‘e verdiği röportajda belirtti. Saldırı bölgesinden uzaklaştıktan sonra vurulup vurulmadığını anlamak için sırtını yoklayan Frappier, tişörtünde kan olmadığını ve bu durum karşısında oldukça şaşırdığını da verdiği bilgiler arasına ekledi.

Sırt çantasını çıkardıktan sonra çantasında büyük çaplı bir deliğin meydana geldiğini fark eden Steve Frappier çantayı hemen FBI‘a teslim etti ve merminin sırt çantasında bulunan Macbook‘una isabet ederek hayatının kurtulduğu, FBI tarafından yapılan incelemeler neticesinde ortaya çıktı.

Macbook‘a isabet eden merminin sonradan çantanın bir bölmesinden çıkarılması ve bilgisayarın merminin şiddetini bu denli azaltması da şaşkınlık uyandıran konular arasındaki gizemini hala koruyor ancak hayatta kaldığı için şanslı olan Frappier, eğer çantada bilgisayar olmasaydı bu merminin kendisine isabet etmiş olabileceğinin farkında.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap