Singapur üst üste dördüncü senesinde expatlar için en pahalı şehir olma özelliğini sürdürdü. Yapılan araştırmaya göre, Hong Kong ve Zürih’in önünde iş seyahati yapanlar ve expatlar için pahalı şehir olmayı başaran Singapur’u bu sene de lider oldu.

Economist Intelligence Unit (EIU) adlı araştırmaya göre, Singapur, 2017 yılında dünya genelinde yaşamanın en pahalı olduğu şehirler arasında birinci sırada yer aldı. Tokyo, Osaka ve Seul; Singapur’dan sonra gelen şehirler oldu ve Asya ülkeleri bu konuda New York’u geride bıraktıklarını kanıtladı. Dokuzuncu sırada yer alan New York’tan sonra, yirmi yıl içerisindeki en düşük sıraya gerileyen Pound’un değer kaybetmesiyle birlikte İngiliz başkenti Londra da yirmi dördüncü oldu.

Singapur’un pahalı hayat koşullarının yanı sıra, kişisel bakım, ev gereçleri, ve yardım paketleri gibi alanlarda başarılı servis sağlayacıları bulunuyor. Bölgedeki denklerine göre çok daha ileride olan Singapur, araba alırken bile en pahalı olan şehir olarak dikkat çekiyor, bununla birlikte kıyafet alımında da ikinci sırada yer alıyor.

Ayrıca EIU raporuna göre, satışı gerçekleştirilen ürünlerin beş sene sonra ilk kez bu yıl fiyat artışı göstereceği vurgulandı. Rapor, 400 ticari markanın fiyatlarını 160 ürün bazında değerlendirerek yiyecek, içecek, kıyafet, ev gereçleri, kişisel bakım ürünleri, ev kiraları ve ulaşım ücretlerini araştırıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap