Ontrava olarak bir ilki başararak Türkiye‘nin ilk emojili röportajını gerçekleştirdik. Serinin ikinci röportajında, emojileri kullanmayı çok seven seri girişimci Sina Afra ile Twitter‘da buluştuk. Röportajda çağın en yeni ve çeşitli ifade yöntemi olan emojiler yardımımıza koştu. Bu kapsamda Twitter’dan kendisine sorduğumuz sorulara emojiler ile samimi cevaplar aldık.

İşte Twitter hesabımızdan gerçekleştirdiğimiz ilk emojili röportajımız:

Sina Afra Kimdir?

Sina Afra, Markafoni‘nin kurucusu ve eski CEO’su olarak tanınıyor. Diplomat olan babasının görevi gereği hayatının büyük bir bölümünü Avrupa’da geçiren Afra, Münster Üniversitesi’nde İşletme bölümünden mezun olduktan sonra 1993 yılında danışmanlık şirketi KPMG’de çalışmaya başladı. 2006 yılında eBay bünyesine katılan Sina Afra, eBay Almanya İcra Kurulu Üyeliğini, Avrupa Kurumsal Gelişim Direktörü görevinin yanı sıra Avrupa’da Satın Alma ve Birleşmeler operasyonlarını sürdürmüş, 3 yıl boyunca eBay Türkiye (GittiGidiyor) Yönetim Kurulu üyesi görevini yerine getirmiştir.

Sina Afra daha sonra 2008 yılında ortaklarıyla birlikte Türkiye’nin ilk özel alışveriş kulübü olarak Markafoni’yi kurmuştur. Sina Afra ve ortakları 2011 senesinde Markafoni’nin yüzde yetmişi kadar bir hisseyi Naspers grubuna satmışlardır. Sina Afra anlaşmanın üçüncü yıl dönümünde (2014) geri kalan hisseleri satıp, Markafoni’den ayrılmıştır. Markafoni’nin ardından başta ayakkabısı sitesi Zizigo, kozmetik sitesi MissPera ve yurtdışında Brandsexlusive (Avustralya), Brandsgalaxy (Yunanistan) ve Modnakasta (Ukrayna) şirketleri başta olmak üzere, 20’ye yakın şirketin kurucu ortağı olmuştur. Yatırımları Türkiye, ABD, Almanya, İngiltere ve Hollanda’dadır.

Afra son olarak emlak sektörüne hitap etmeyi amaçlayan Evtiko isimli bir girişimi kurdu.

Türkiye’de ilk olarak gerçekleştirdiğimiz emojili röportaj serimiz ilerleyen zamanlarda da devam edecek. Bizi Twitter ve Facebook hesaplarımızdan takip etmeye devam edin!


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap