Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Teşkilat Yasası, sigara yasağı konusunda değişikliğe gitmek için hazırlıklara başladı. Daha da genişletilmesi beklenen “Sigara İçme Yasağı” bu sefer hususi araçlarda da yasaklanacak.

Hazırlıkları devam eden yeni yasa taslağına göre sigara içme alanları kısıtlanarak daralttırılacak. Toplu taşıma araçlarında yasaklanan bu yasak yeni yasa ile birlikte hususi araçlarda da yasaklanma yönünde değişikliklere gidiliyor.

Hususi araçların sürücü koltuklarında oturanlara” da getirelecek yeni yasak ile birlikte ön koltukta sigara içmek tamamen yasaklanacak. Sigara içme alanlarının kısıtlanması dışında Sağlık Bakanlığı, kamu hastaneleri ve birçok kuruluşu sigara bıraktırma uygulamaları kapsamında genişletmeye yönelik de çalışmalar başlatacağını açıkladı.

Türkiye’de üretimi gerçekleşen ya da ithal edilen sigaraların paket, yazı karakteri ve boyutları, paket tasarımı vb. gibi birçok detay tek tip ile sınırlandırılacak. Ürünün markası ise paket üzerinde sadece %5 oranında anlaşılır olacak şekilde belirtilebilecek.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap