Başarıları ile önemli noktalara gelmeyi başarmış kişilerin hayat hikayeleri hep örnek olarak karşımıza sunulur. Özellikle bu kişiler kendi gayreti ile bir yerlere gelebilmeyi başardıysa daha çok dikkatimizi çeker.

Dr. Jude Miller Burke‘ün kaleme aldığı “Milyonerlerin Gizemi” isimli kitaptan, kendi emeğiyle zengin olan insanlara yönelik birçok ipucu yer alıyor. Kitapta bu insanların ortak özellikleri ise 6 ayrı maddede toplanmış.

İsterseniz bu 6 maddeyi hep birlikte inceleyelim.

Onlar iyimserdir

İyimser özelliğe sahip olan kişiler, olumsuz sonuçlar karşısında bile çözüm odaklı olmaya özen gösterir. Emeğiyle zengin olmayı başarabilen insanlar da iyimserlikleri sayesinde işlerini en kötü durumlardan çekip alabilme yeteneğine sahiptir. Araştırmalar da zengin insanların iyimserlik konusunda diğer insanlardan daha önde olduklarını gösteriyor.

Onlar tutkuludur

Zengin insanlar tutkularının peşinden gider. Çünkü tutkuları onlara enerji verir, onları ısrarcı gösterir. Tutku başarısızlarının üzerine daha fazla odaklanmayı sağlar.

Onlar heveslidir

Bunu uzun uzun açıklamaya gerek yok. Hangi konumda olursanız olun, elde etmek istediklerinize sıkıca bağlı değilseniz bunlardan büyük başarılar elde etmeniz imkansız.

Onlar sosyal beceri sahibidirler

Kendi emeğiyle zengin olan kişilerin duygusal zekaları diğer insanlara göre daha fazla gelişmiştir. Bu nedenle network konusunda oldukça başarılı olurlar. İleri konumdaki sosyal becerileri kurdukları ilişkilerde de onlara fayda sağlar.

Onlar içtendir

İşinde samimi ve rahat olmayan birinin şu ana kadar başarılı olduğunu kimse göremez. Gören de göz yanılmasına maruz kalmış demektir. Zengin insanlar küçük jestlerle karşılarında bulunan kişileri mutlu etmeyi çok iyi bilirler.

Onlar duygularını kontrol edebilirler

Her ne kadar işleri için fazlasıyla tutkulu ve hevesli olsalar da kendi emeğiyle bir yerlere gelmeyi başaran kişiler, duygularını kontrol etmeyi çok iyi becerir. Bir konu hakkında 2-3 defa düşünmeden asla konuşmaz. Onları provoke edici tüm etkenlerden uzak durmaya çalışırlar.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap