Forbes, ABD’de sıfırdan yükselerek servet kazanan en zengin kadınlar listesini açıkladı. Pizza zinciri Little Caesars’ın sahibi Marian Ilitch’in ilk sırada olduğu listede, Türk girişimci Eren Özmen de yer alıyor.

Eren Özmen, çalışma azmi ve kararlığının yarattığı farkı en güzel şekilde yaşayan isimlerden biri. Amerika’ya taşındıktan sonra, “Dünyadaki En Yenilikçi 10 Şirketi”nden birini kurmayı başaran girişimci, yeni nesil girişimci adaylarına ve öğrencilere örnek teşkil ediyor.

Eren Özmen 1988 yılında katıldığı Sierra Nevada Corporation (SNC) adlı şirkete dahil olmasından hemen önce Nevada Üniversitesi’nde MBA’ini tamamlıyor. Eşi Fatih Özmen ile birlikte Türkiye’den Amerika’ya gelip eğitim aldıktan sonra, Sierra Nevada Corporation’ı satın alan ikili, şirketin büyümesinde de büyük rol sahibi olmuş. Şirketin satın alındığı zaman 20 çalışanı varken, geldiği noktada şirketin şu anda 3 bine yakın çalışanı bulunuyor. 34 noktada hizmet veren şirketin Amerika dışında, İngiltere, Almanya ve Türkiye’de ofisleri bulunuyor.

Yenilikçi bir bakış açısıyla yaklaşım sergileyen ikili, SNC’ye müşteri odaklı servis ve girişimci düşünce sistemini adapte ederek ilerledikleri belirtiliyor.

Savunma ve uzaycılık şirketi Sierra Nevada Corporation’un başkanı olan Eren Özmen, Forbes listesinde Türkiye’den tek isim. Şirketin toplam değerinin ise 1.1 milyar dolar olduğu belirtiliyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap