Japon elektronik eşya üreticisi Sharp’ın, Vestel‘e Avrupa’da kullanmak üzere 2014 yılında verdiği beyaz eşya marka lisansını geri almak istediği yönündeki haberler asılsız çıktı. Yerli şirket, bugün konuyla ilgili yaptığı açıklamayla bu iddiaları yalanladı.

Japonya’nın en ünlü ekonomi gazetesi Nikkei‘de yer alan habere göre; LCD TV’lerin dünyadaki ilk geliştiricisi olarak tanınan Sharp Corporation’ın lisansın geri alımı için yakın zamanda Vestel ile müzakerelere başlayacağını iddia etmişti.

Vestel‘in konuyla ilgili KAP‘a yaptığı açıklama ise şöyle;

Sharp markası ile beyaz eşya üretimi ve Avrupa’da satış ve pazarlaması için Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı olan Vestel Ticaret AŞ’ye vermiş olduğu marka lisans hakkını geri almak üzere Şirketimiz ile görüşmelere başladığına yönelik haber gerçeği yansıtmamakta olup, Şirketimize Sharp Corp. tarafından bu yönde bir talep iletilmemiştir. Lisans sözleşmemize göre Sharp Corp. ile anlaşmamız 2020 yılına kadar yürürlüktedir. Sharp Corporation Nikkei gazetesine bu spekülatif haber hakkında tekzip yolladığını tarafımıza bildirmiştir.

Vestel, bugün yine bir Japon teknoloji şirketi olan Toshiba ile anlaşma imzalamıştı. Bu anlaşmayla, tüm Avrupa’da Toshiba markalı TV’lerin üretimi, lisansı ve marka hakkı 5 yıllığına Vestel’de olacak.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap