Kazancının büyük bir bölümünü reklamlardan elde eden dünyaca ünlü tenisçi Maria Sharapova‘ya, 2 yıl kortlardan men edilmesinin faturası ağır oldu.

Doping kullandığı gerekçesiyle Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) tarafından, 2 yıl spordan men edilen Rus tenisçi Sharapova, bu sürede reklam gelirlerinden de yoksun kaldı.

Forbes dergisinin geçen yıl yaptığı araştırmaya göre; 29,7 milyon dolar (89 milyon lira) kazanan 29 yaşındaki tenisçi, bir yılda 7,8 milyon dolar zarar etti.

Geçen yıl en çok kazanan sporcular listesinde 26. sırada olan Sharapova, bu yıl 21,9 milyon dolarlık kazancıyla (yaklaşık 65 milyon lira) 66 basamak birden düşerek 88. sıraya geriledi.

Kariyerinde 5 grand slam şampiyonluğu bulunan sporcu, 12 yıl aradan sonra ilk kez ABD’li rakibi Serena Williams‘ın gerisinde kaldı. Williams, listenin 40. sırasında yer alıyordu.

Sezonun ilk grand slam turnuvası Avustralya Açık‘ın devam ettiği 26 Ocak’ta alınan doping numunesinde yasaklı meldonyum maddesine rastlanan Sharapova, söz konusu ilacı 10 yıldır kullandığını, ancak ilacın 1 Ocak’tan itibaren yasaklı maddeler listesine alındığını bilmediğini söylemişti.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap