"Sessiz bir şekilde sizi uyandıran çorap" fikri, bir kitlesel fonlama (crowdfunding) sitesinde ortaya atıldı.

Geliştiriciler son zamanlarda insanların uyanamama problemine çare olarak “nazikçe” uyandıran çalar saat üretmeye başladı. Bu amaç doğrultusunda bir girişim olan “Slock” tamamen sessiz çalışıyor.

Saatin üreticileri bir çalar saat için neden çorapları seçtiklerini ise: "Ayakların tabanları çok duyarlı olduğu için hareket ve titreşimlerden etkileniyor, bunun sonucunda 'uyarılan ayak' ile uyanmak daha kolay" şeklinde açıklıyor.  

Çorabın özellikleri içinde ise burun ve topuk kısmının açık olması kullanım açısından daha rahat bir deneyim sağlıyor. İlginç çorabın içine yerleştirilen yaklaşık olarak 1,2 cm büyüklüğündeki motor, titreşimden sorumlu. Üreticiler bu motorun bildiğimiz güç motorları gibi olmadığını, yürürken hiç hissedilmediğini de ayrıca belirtti.

Slock titreşimli çorabın uyandırma saati, bluetooth bağlantısıyla akıllı telefonlar ile kontrol de edilebiliyor. Teknolojik ve giyilebilir cihaz kategorisinde olan ürün, Android ve iOS işletim sistemleriyle de uyumlu çalışıyor. Alarmlı çorabın şarjı beş güne kadar dayanabilmekte. Şarj bittiğinde ise aküyle tekrar şarj dolduruluyor. Akü ise daha sonra USB ile şarj edilebilir.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap