Çalıştığı uluslararası dev şirketlerden sonra Türkiye’de faaliyete geçirdiği Markafoni, Zizigo ve Misspera gibi girişimleriyle adından söz ettiren seri girişimci Sina Afra uzun süren sessizliğini bozdu ve yeni girişimi Evtiko’yu duyurdu.

Gayrimenkul sektörüne yeni bir bakış açısı getirerek, gayrimenkul alım–satımına çözümler üretmeyi amaçlayan Evtiko‘nun adının daha önceleri Primary Door olacağı konuşuluyordu, fakat Sina Afra bunun henüz netleşmediğini açıklamıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Twitter’inden yaptığı bir paylaşımla, yeni girişiminin adının Evtiko olduğunu resmen duyurmuş oldu.

Avrupalı yatırım sermayesi destekli bir şirket olduğunu belirtilen yeni girişim, Rocket Internet ve Oliver Samwer’in de dahil olduğu bir grup yatırımcı tarafından destekleniyor. Değerlemesi ise 45 milyon TL düzeyine ulaşmış durumda.

Başlangıçta İstanbul için hizmet verecek olan projenin, ilerleyen zamanlarda yurtdışına açılacağı da belirtiliyor.

Peki Evtiko ne işe yarıyor?

“Evinizi satmanın yeni yolu” sloganıyla yola çıkan Evtiko, evini satmak isteyen ev sahiplerine fiyat garantisi vererek yeni bir alıcıya ulaştırmak amacı üzerine kurulu. Eğer eve biçilen değerin üzerinde bir satış gerçekleşirse de taraflar belirlenen oranlarda komisyonunu alıyor.

Aynı sistemin yurtdışında Opendoor ve Knock gibi örnekleri bulunuyor. Ama Türkiye’deki iş modelinin bu örneklerle aynı mı yoksa daha farklı mı olacağını faaliyete geçtiğinde net bir şekilde öğreneceğiz.

Sina Afra’ya yeni girişiminde başarılar diliyoruz. Ek olarak şuan şirkette 11 tane açık iş pozisyonunun olduğunu da belirtelim.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap